Výkup jihočany

+420 773 983 000 info@vykup-jinocany.cz Facebook

PC šrot

Často kladené dotazy

1. Jaká je otevírací doba Výkupu Jinočany?

Otevřeno máme každý pracovní den od 8:00 do 16 hod., o víkendech a státních svátcích máme zavřeno.

2. Je možné si někde ceník stáhnout v PDF?

Ano, tato možnost je nyní zpřístupněna. Klikněte v záhlaví na odkaz Ceník a poté si vyberte, zda si přejete stáhnout Kompletní ceník v PDF nebo pro každý druh materiálu zvlášť.

3. Jsou ceny výkupu materiálu za kus nebo za kilogram?

Veškeré ceny jsou uvedeny za jeden kilogram materiálu. Aktuální ceny jsou dostupné v našem ceníku. Prosíme, sledujte výkupní ceny pravidelně, a to z důvodu častých změn.

4. Vykoupíte ode mě starou autobaterii?

Ano, starou autobaterii od Vás vykoupíme a zaplatíme za ni podle tohoto vzorce: váha (v kg) x cena v Kč/kg. Pokud tedy například autobaterie váží 30 kg a výkupní cena bude v danou chvíli 19,- Kč, pak od nás dostanete zaplaceno 570,- Kč za tento kus autobaterie.

5. Dá se u vás koupit nová autobaterie?

Nové autobaterie u nás můžete koupit a jejich aktuální nabídku získáte na e-shopu www.autobaterie-jinocany.cz. Prodáváme autobaterie značky Varta, Exide, Banner, AK Power nebo Optima.

6. Vykoupíte ode mě papír ze skartovaček?

Ano, papír ze skartovaček vykupujeme, pokud se jedná o „klasický“ kancelářský papír. Kartonový papír nevykupujeme

7. Musím mít vyplněný ELNO pokud přivezu staré autobaterie?

Autobaterie vykupujeme v režimu zpětného odběru, proto není nutné mít vyplněné ELNO. Pouze v případě, že jako firma přivezete trakční baterie a jejich váha bude víc než 1000 kg, pak je nutné mít ELNO vyplněné.

8. Mám větší množství materiálu, ale nemám možnost jej k vám dovézt. Přijedete si pro něj?

V tomto případě záleží na individuální domluvě. Spojte se v takovém případě s námi a můžeme nastavit konkrétní podmínky, za kterých bychom mohli od Vás materiál přivézt k nám.

9. Vykupujete železo?

Od roku 2011 železo nevykupujeme.

10. Je nutné se k vám objednat, když mám větší množství materiálu?

Pokud máte větší množství materiálu, je lepší nám dopředu zavolat, abyste nemuseli čekat delší dobu, než je nutné a měli jsme k tomu přizpůsobený provoz. Není to však podmínkou.

11. Řeknete mi po telefonu, kolik mi zaplatíte za katalyzátor, když vám ho detailně do telefonu popíšu?

V tomto případě Vám nemůžeme sdělit cenu po telefonu. Důvodem je to, že každý kus na místě proměříme rentgenovým přístrojem a na základě obsahu drahých kovů dokážeme stanovit výkupní cenu. Jako jedna z mála firem v ČR nabízíme tento způsob stanovení výkupní ceny, který je férový vůči našim zákazníkům a velmi přesný. Díky tomuto způsobu nás zákazníci často vyhledávají.

12. Které materiály ode mě vykoupíte jako od osoby a které na firmu?

Dle současné legislativy od vás můžeme bez živnostenského listu (jako od osoby) vykoupit tento druh materiálu: papír, barevné kovy (kromě z veřejně prospěšných zařízení), celé (nerozebrané) PC, staré autobaterie. Ostatní materiál můžeme vykoupit pouze v případě, že jste firma a máte platné IČO, případně na základně úředně ověřené plné moci. Více informací naleznete v sekci Podmínky výkupu.

13. Jak od vás dostanu za materiál zaplaceno?

Nabízíme celkem tři platební metody: platbu v hotovosti, poštovní poukázkou nebo převodem na bankovní účet. Platbu v hotovosti nebo poštovní poukázkou můžeme realizovat pouze u těchto druhů materiálu: autobaterie, papír a elektroodpad (platí pouze pro firmy). Pokud jste firma a zároveň plátci DPH, je potřeba nám nejdříve vystavit fakturu a teprve poté Vám můžeme peníze vyplatit.
V ostatních případech na základě aktuálně platné legislativy vyplácíme peněžní prostředky převodem na Váš bankovní účet. V takovém případě probíhá platba ještě týž den, kdy jste k nám materiál přivezli a Vy tak můžete mít své peníze na účtu již následující den.