Výkup jihočany

+420 773 983 000 info@vykup-jinocany.cz Facebook

Jak probíhá výkup katalyzátorů a DPF filtrů

Dne: 17. 12. 2019

Výkup katalyzátorů a DPF filtrů

Co to vlastně je?

Katalyzátor přeměňuje jedovatý oxid uhelnatý a oxidy dusíku na neškodný oxid uhličitý a dusík. Obsahuje vzácné drahé kovy jako je Platina, Rhodium, Palladium a to je důvod, proč byste k nám katalyzátor nebo DPF filtr měli přivézt. 

Neprodávejte zajíce v pytli. Děláme to jinak. Pro vás.

Nešidíme vás. U celého procesu měření katalyzátoru můžete být s námi a dívat se nám pod ruce. Tak zjistíte jeho skutečnou hodnotu. 

Proč? Z praxe víme, že katalyzátory jsou různé, a proto se nám zdá fér individuální přístup.

Narozdíl od mnoha jiných firem nefungujeme jen na katalogovém výkupu, ale vše pečlivě přeměříme kalibrovaným spektrometrem. Mnoho firem, které katalyzátory vykupují toto ví. Těží především z toho, že sami přesně netušíte, jakou hodnotu katalyzátor má. Nebo vám nezaplatí za obsah vsech 3 drahých kovů.

Vykupujeme automobilové katalyzátory i dieselové filtry pevných částic. Vykupujeme také katalyzátory a filtry již vyjmuté, očištěné a roztříděné podle druhů a také kusovou katalyzátorovou drť. 


Jak to probíhá?

  • Přijeďte k nám, ideálně během dopoledne, abyste se vyhli většímu provozu. Pokud máte v plánu přivézt více než 30ks, zavolejte nám předem na tel. 608 273 115, abychom se na vás lépe připravili.
  • Pokud přivezete katalyzátor vcelku, nejprve jej rozřízneme, vyndáme hmotu, kterou zvážíme. Poté ji navrtáme a vysypeme z ní prášek s drahými kovy, který změříme spektrometrem. Naměřené hodnoty sami vidíte na displeji. 
  • Ve stejný den vám pošleme peníze na účet. Nejvyšší cenu vyplácíme také díky napojení na aktuální burzu.
  • A to je vše. Odjíždíte s úsměvem na tváři a plánujete, kdy k nám příště přijedete :-).

Ještě něco?

Vzhledem k současné legislativě od vás můžeme katalyzátory a části autovraků vykoupit pouze v případě, že máte platný živnostenský list nebo firmu. Pokud chcete takovou osobu zastupovat na základě plné moci, nezapomeňte nám originál přivézt s ověřeným podpisem

 

Ceník výkupu katalyzátorů