Výkup jihočany
PC šrot

Často kladené dotazy

1. Jaká je otevírací doba Výkupu Jinočany?

Otevřeno máme každý pracovní den od 8:00 do 16 hod., o víkendech a státních svátcích máme zavřeno.

2. Je možné si někde ceník stáhnout v PDF?

Ano, tato možnost je nyní zpřístupněna. Klikněte v záhlaví na odkaz Ceník a poté si vyberte, zda si přejete stáhnout Kompletní ceník v PDF nebo pro každý druh materiálu zvlášť.

3. Jsou ceny výkupu materiálu za kus nebo za kilogram?

Veškeré ceny jsou uvedeny za jeden kilogram materiálu. Aktuální ceny jsou dostupné v našem ceníku. Prosíme, sledujte výkupní ceny pravidelně, a to z důvodu častých změn.

4. Vykoupíte ode mě starou autobaterii?

Ano, starou autobaterii od Vás vykoupíme a zaplatíme za ni podle tohoto vzorce: váha (v kg) x cena v Kč/kg. Pokud tedy například autobaterie váží 30 kg a výkupní cena bude v danou chvíli 19,- Kč, pak od nás dostanete zaplaceno 570,- Kč za tento kus autobaterie.

5. Dá se u vás koupit nová autobaterie?

Nové autobaterie u nás můžete koupit a jejich aktuální nabídku získáte na e-shopu www.autobaterie-jinocany.cz. Prodáváme autobaterie značky Varta, Exide, Banner, AK Power nebo Optima.

6. Vykoupíte ode mě papír ze skartovaček?

Ano, papír ze skartovaček vykupujeme, pokud se jedná o „klasický“ kancelářský papír. Kartonový papír nevykupujeme.

7. Musím mít vyplněné SEPNO pokud přivezu staré autobaterie?

Jste firma/ podnikatel? Pokud nám baterie chcete předat jako nebezpečný odpad (kód 160601 nebo 200133) nebo pokud vezete trakční baterie, pak ano, musíte mít nahlášenou přepravu v systému SEPNO. Postup nahlášení přes SEPNO jsme uveřejnili na stránce Návod na SEPNO.
Pokud autobaterie odevzdáte jako zpětný odběr, není třeba nic nahlašovat.

Jste fyzická osoba? Pokud nám baterie odevzdáváte na RČ, není třeba nic nahlašovat. Pokud je chcete odevzdat jako nebezpečný odpad, neměli byste překročit limit 1 tuny při 1 dodávce. Pokud překročíte, je třeba převoz nahlásit v rámci ADR a povinné označení vozidla.

8. Mám větší množství materiálu, ale nemám možnost jej k vám dovézt. Přijedete si pro něj?

V tomto případě záleží na individuální domluvě. Spojte se v takovém případě s námi a můžeme nastavit konkrétní podmínky, za kterých bychom mohli od Vás materiál přivézt k nám.

9. Vykupujete železo?

Od roku 2011 železo nevykupujeme.

10. Je nutné se k vám objednat, když mám větší množství materiálu?

Pokud máte větší množství materiálu, je lepší nám dopředu zavolat, abyste nemuseli čekat delší dobu, než je nutné a měli jsme k tomu přizpůsobený provoz. Není to však podmínkou.
Rezervace času na řezání většího množství (nad 30 ks) katalyzátorů je možná vždy min. 1 den předem, více na stránce kalendáře rezervací.

11. Řeknete mi po telefonu, kolik mi zaplatíte za katalyzátor, když vám ho detailně do telefonu popíšu?

V tomto případě Vám nemůžeme sdělit cenu po telefonu. Důvodem je to, že každý kus na místě proměříme rentgenovým přístrojem a na základě obsahu drahých kovů dokážeme stanovit výkupní cenu. Jako jedna z mála firem v ČR nabízíme tento způsob stanovení výkupní ceny, který je férový vůči našim zákazníkům a velmi přesný. Díky tomuto způsobu nás zákazníci často vyhledávají.
Bližší informace naleznete na stránce výkupu katalyzátorů.

12. Které materiály ode mě vykoupíte jako od osoby a které na firmu?

Dle současné legislativy od vás můžeme bez živnostenského listu (jako od osoby) vykoupit tento druh materiálu: papír, barevné kovy (kromě z veřejně prospěšných zařízení), staré autobaterie. Ostatní materiál můžeme vykoupit pouze v případě, že jste firma a máte platné IČO, případně na základně ověřené plné moci (případně zaslané z vaší datové schránky do naší datové schránky, více informací na stránce: Plná moc).
Další informací k výkupu naleznete v sekci Podmínky výkupu.
TIP: Jednoduchý grafický přehled naleznete na této stránce.

13. Jak od vás dostanu za materiál zaplaceno?

Nabízíme celkem tři platební metody: platbu v hotovosti, poštovní poukázkou nebo převodem na bankovní účet. Platbu v hotovosti nebo poštovní poukázkou můžeme realizovat pouze u těchto druhů materiálu: autobaterie, papír a elektroodpad (platí pouze pro firmy). Pokud jste firma a zároveň plátci DPH, je potřeba nám nejdříve vystavit fakturu a teprve poté Vám můžeme peníze vyplatit.
V ostatních případech na základě aktuálně platné legislativy vyplácíme peněžní prostředky převodem na Váš bankovní účet. V takovém případě probíhá platba ještě týž den, kdy jste k nám materiál přivezli a Vy tak můžete mít své peníze na účtu již následující den.

14. Jsem plátce DPH, jakým způsobem mám vystavit daňový doklad?

Výkup materiálu je dle platné legislativy v režimu přenesené daňové povinnosti. Fakturu tedy vystavte s 0% DPH. Na fakturu můžete rozepsat materiál dle výkupky, kterou jste od nás obdrželi (stačí také jedna věta, že nám fakturujete na základě vykoupeného materiálu). Číslo výkupky uveďte na fakturu také, lépe si to spárujeme v našem systému. Z faktury musí být zřejmé, že je vystavena v režimu přenesené daňové povinnosti. Fakturu zašlete na email fakturace@vykup-jinocany.cz.