Výkup jihočany
Katalyzátor
Rychlé menu: Jak u nás funguje výkup katalyzátorů Výkupní ceny a kalkulačka Akce - Škoda a Opel 5% bonus

 

Výkup katalyzátorů a DPF filtrů

Vzhledem k současné legislativě od vás můžeme katalyzátory a části autovraků vykoupit pouze v případě, že máte platný živnostenský list nebo firmu. Pokud chcete takovou osobu zastupovat na základě plné moci, nezapomeňte nám originál přivézt s ověřeným podpisem. Zde je ke stažení vzor plné moci.

Nečekejte ve frontě a rezervujte si čas pro vyřezání katalyzátorů, platí od 30 ks, kalendář rezervací a podmínky.

Za vyřezání katalyzátoru z kamionu a nákladních vozidel účtujeme poplatek 500 Kč/ ks, veškerý obalový materiál si ponecháme, nevracíme jej.


Co to vlastně ten katalyzátor je?

Katalyzátor přeměňuje jedovatý oxid uhelnatý a oxidy dusíku na neškodný oxid uhličitý a dusík. Obsahuje vzácné drahé kovy jako je Platina, Rhodium, Palladium a to je důvod, proč byste k nám katalyzátor nebo DPF filtr měli přivézt. 

Neprodávejte zajíce v pytli. Děláme to jinak. Pro vás.

Nešidíme vás. U celého procesu měření katalyzátoru můžete být s námi a dívat se nám pod ruce. Tak zjistíte jeho skutečnou hodnotu. 

Proč? Z praxe víme, že katalyzátory jsou různé, a proto se nám zdá fér individuální přístup.

Narozdíl od mnoha jiných firem nefungujeme jen na katalogovém výkupu, ale vše pečlivě přeměříme kalibrovaným spektrometrem. Ostatní těží především z toho, že sami přesně netušíte, jakou hodnotu katalyzátor má. Nebo vám nezaplatí za obsah vsech 3 drahých kovů.


Vykupujeme automobilové katalyzátory i dieselové filtry pevných částic. Vykupujeme také katalyzátory a filtry již vyjmuté, očištěné a roztříděné podle druhů a také kusovou katalyzátorovou drť. 


Jak to probíhá?

 • Přijeďte k nám, ideálně během dopoledne, abyste se vyhnuli většímu provozu. Pokud máte v plánu přivézt více než 30ks, zavolejte nám předem na tel. 608 273 115, abychom se na vás lépe připravili.
 • Pokud přivezete katalyzátor vcelku, nejprve jej rozřízneme, vyndáme hmotu, kterou zvážíme. Poté ji navrtáme a vysypeme z ní prášek s drahými kovy, který změříme spektrometrem. Naměřené hodnoty sami vidíte na displeji. 
 • Ve stejný den vám pošleme peníze na účet. Nejvyšší cenu vyplácíme také díky napojení na aktuální burzu.
 • A to je vše. Odjíždíte s úsměvem na tváři a plánujete, kdy k nám příště přijedete :-).
 • Podmínky výkupu nových katalyzátorů:
  • Prokázání podnikatelské činnosti (autoservis, vrakoviště, prodejna auto ND)
  • nebo
  • Prokázání původu nákupu
  • O přijetí materiálu rozhoduje vždy výkupčí

Aktuální průměrné výkupní ceny katalyzátorů a kalkulačku výpočtu dle obsahu drahých kovů najdete na stránce výkupní ceny a kalkulačka.